Pages Menu
Categories Menu
Studia podyplomowe

Studia podyplomowe

rejestr uczelni wyższe szkoły w Poznaniu

Studia podyplomowe umożliwiają zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy. To także realna szansa na przekwalifikowanie swoich umiejętności. Coraz więcej osób dostrzega w nich możliwość zmiany pracy.

Szkoły wyższe przygotowują program studiów podyplomowych zgodnie z wymaganiami pracodawców. Unia Europejska umożliwia ciągłe poszerzanie oferty uczelni. W jaki sposób?

Organizacja studiów podyplomowych wymaga zatrudnienia odpowiedniej kadry naukowej. To również konieczność posiadania niezbędnego sprzętu, na którym wykonywane są np. doświadczenia naukowe. Program Operacyjny Kapitał Ludzki jest szansą na uzyskanie dofinansowania do organizacji studiów podyplomowych.

Dofinansowanie może być przeznaczone na dwie grupy osób: pracowników firm bądź nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjum czy szkół średnich. W zależności od wyboru należy przystąpić do odmiennych programów.

Jeżeli uczelnia studia podyplomowe chce skierować do innej grupy docelowej, wówczas przystępuje do innego projektu. Jest nim np. Upowszechnienie uczenia się przez całe życie lub Upowszechnienie formalnego kształcenia ustawicznego.

Przystąpienie do jednego z tych projektów zwiększa konkurencyjność uczelni. Dla studentów jest to gwarancja otrzymania oferty edukacyjnej o jak najwyższej jakości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *