Pages Menu
Categories Menu
Rozbudowa i wyposażenie jednostek naukowych

Rozbudowa i wyposażenie jednostek naukowych

studenci grafiki projektowej to artyści z prawdziwego zdarzenia ranking naszej gazety: wyższe szkoły w Poznaniu

Postęp technologiczny niejako wymusza na uczelniach dostosowanie się do aktualnie panujących trendów. Przestarzały sprzęt znacznie ogranicza możliwości naukowców. Zakup najbardziej nowoczesnych urządzeń jest z kolei wysokim kosztem dla jednostek naukowych.

Wiele szkół wyższych decyduje się również na wprowadzenie nowych rozwiązań informatycznych. Specjalistyczny sprzęt informatyczny to duże ułatwienie nie tylko dla pracowników naukowych, ale także dla studentów.

Obecnie istnieje szansa znacznie łatwiejszej rozbudowy szkół wyższych. Jest to możliwe dzięki Programowi Operacyjnemu Rozwój Polski Wschodniej. Środki uzyskane z tego projektu można przeznaczyć m.in. na zakup odpowiedniego sprzętu oraz modernizację jednostek naukowych. Część dofinansowania można również przeznaczyć na zatrudnienie doświadczonych naukowców.

W ramach tego projektu szkoły wyższe mogą utworzyć bądź rozbudować parki technologiczne i przemysłowe. Istnieje możliwość wyposażenia laboratoriów naukowych, które znajdują się na terenie wymienionych parków.

Szkoły wyższe, które przystąpiły do projektu dofinansowanie przeznaczają także na przygotowanie terenu pod określoną inwestycję. Możliwości wykorzystania środków jest zatem wiele. Korzyścią dla społeczeństwa jest posiadanie nowoczesnych sprzętów naukowych, dzięki którym można wykonywać prace badawcze z różnych dziedzin.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *