Pages Menu
Categories Menu
Programy na rzecz nauki

Programy na rzecz nauki

Absolwenci kierunku social media szybko znajdują pracę po studiach Tworzenie gier komputerowych w Poznaniu

Niemal każda uczelnia może brać udział w specjalnych programach, które organizowane są przez Unię Europejską. Cele programu są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu szkoły wyższe mają swobodny wybór. Dużą popularnością cieszą się projekty na rzecz nauki. Chcąc do nich przystąpić uczelnie muszą spełnić określone wymogi.

Jednym z przykładów takich projektów jest program Ventures. Dziedziny badań są dowolne, dlatego nie ma znaczenia, która szkoła wyższa będzie dążyła do uczestnictwa w projekcie. Podstawowym założeniem jest jednak użyteczność dla gospodarki.

Projekt może być także realizowany przez studentów, którzy przygotowują się do pracy magisterskiej. Zgodnie z założeniami programu Ventures nabory prowadzone są dwa razy do roku. Uczelnie mają szansę uzyskania grantów bądź stypendiów dla uczestników.

Program Team skierowany jest do konkretnych obszarów tematycznych. Mogą w nim wziąć udział badacze, którzy zobowiążą się do utworzenia zespołu składającego się ze studentów i młodych uczonych.

Nabór może zostać przeprowadzony zarówno w kraju, jak i za granicą. Kolejnym przykładem jest Międzynarodowy Projekt Doktorancki. Dzięki niemu uczelnia ma możliwość realnego zintensyfikowania współpracy z określoną instytucją zagraniczną. Ponadto wzrasta poziom badań naukowych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *